KAOS

Sanki hayatımın tamamını kaos ele geçirmiş ve o kaos içerisinde var olma mücadelesi veriyorum. Bu mücadele haliyle epey yıpratıcı ve yorucu olmakta. Bir düzene ihtiyacım belki kaos içerisindeki düzen, bilmiyorum.

Aslında ihtiyacım olan durmak, düşünmek, geri çekilip hayatın tamamına bir bakış atabilmek. Zaman miyobundan kurtulma çabası aynı zamanda.

Birçok şeyin farkında olup da hiçbir şey yapmamak çok can sıkıcı olabiliyor.

Yaşamın anlamı ve amacı?


Yukarıdaki satırları 22 Aralık 2019 da yazmaya başlarken, bugün günlerden 7 Şubat 2020 ve devam ediyorum yazmaya..


Yazmak istiyorum, konuşmak, anlatmak istiyorum uzun zamandır fakat kelimeler çıkmıyor dilimden ve kalemimden ta ki şu ana dek. Ne oldu da birden tekrar yazmaya, konuşmaya başladım? Hayat tüm ilginçliği ile devam ediyor.

Bu sabah (07.02.2020) uyandığım an zihnimde, beynimde bir cümle yankılanmaya başladı: “Bugün geri kalan hayatımın ilk günü.” İşte bu cümle müthiş bir anlam kattı hayatıma. Evet, her yeni bir gün yeni bir başlangıçtır hayatta ve hakkını verebilmek gerek yaşamanın. Kimilerimiz yaşadığımızı zannederken aslında -mış gibi yapmaktan öteye geçemiyoruz. Neden? diye soruyorum çoğu kez. Bazen cevabı bulduğumu düşündüğüm o an aslında fark ediyorum sorulara ve cevaplara kafayı fena halde takmışım. Fark ettim ki geleceği fazla düşünmekten anı kaçırıyor ama bir o kadar geleceği düşünmeden anı yaşıyorum. Thats a point.

Sonunda tam olarak nereye bağlayacağımı bilmiyorum. Farkında olduğum şey sadece; doğdum, yaşıyorum, öleceğim ve bu milyon yaşındaki dünyada belki yüz sene bile ömür süremeyecekken gereksiz, saçma, anlamsız şeylere kafayı takmayı bırakıyorum.

Yaşamak müthiş bir eylem, farkında olanlar için.

Yaşayacağım, kimseye eyvallah etmemek için. Bunun için ne gerekiyorsa o. Kendi evrenimin sınırlarını keşfe çıkacağım. Belki zorlu olacak ama kim dedi ki kolay olacağını. Macera bekliyorken konfor alanımda bu kısıtlı ömrümü tüketmeyi reddediyorum artık. That’s enough!

Maceramı becerebildiğim kadarıyla burada ve YouTube‘da arşivlemeye çalışacağım. 2. sezon başlasın.

Ben Ahmet Can Tekin ve evrenime hoş geldiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir